• Wywiad dla Art Jewelry Forum
  Wywiad dla Art Jewelry Forum

   

  Na portalu ART JEWELRY FORUM, propagującym wiedzę z zakresu współczesnego złotnictwa i designu oraz promującym twórców biżuterii artystycznej, ukazał się wywiad na temat „srebrnej” działalności Galerii Sztuki w Legnicy. Dyrektorka galerii Justyna Teodorczyk opowiada o początkach Legnickiego Festiwalu SREBRO, jego znaczeniu w kontekście specyfiki regionu, jak również o innowacjach i nowych trendach projektowych w dziedzinie biżuterii. Wspomina także Międzynarodową Kolekcję Współczesnej Sztuki Złotniczej ze zbiorów galerii, którą prezentowano podczas ubiegłorocznej wystawy Action Collection.

  Napisano czwartek, 01 kwiecień 2021 15:13 Czytany 163 razy Czytaj dalej...
 • Wyniki konkursu na fotografię i animację
  Wyniki konkursu na fotografię i animację

   

  W konkursie fotograficznym, towarzyszącym tegorocznej edycji Legnickiego Festiwalu SREBRO, komisja oceniła 161 zgłoszeń nadesłanych przez 75 osób i zakwalifikowała do wystawy fotograficznej prace 31 uczestników.

  Z kolei jury konkursu na animację postanowiło przyznać Nagrodę Piotrowi Dankowiakowskiemu za realizację pt.: SREBRNA KREW. Do konkursu zgłoszono 19 prac.

  Tematem przewodnim obydwu konkurów było hasło tegorocznej edycji Festiwalu "Wciąż człowiek?".

  Napisano poniedziałek, 15 marzec 2021 15:05 Czytany 102 razy Czytaj dalej...
 • Legnicki Festiwal SREBRO odbędzie się w maju!
  Legnicki Festiwal SREBRO odbędzie się w maju!

   

  41. edycja Legnickiego Festiwalu SREBRO odbędzie się w maju i po raz kolejny skupi wokół siebie artystów i miłośników współczesnej biżuterii artystycznej. Kulminacja wydarzenia przypadnie w dniach 28-29.05.2021 r. Tegoroczny program obejmie wystawy zaplanowane, przygotowane i … odwołane ze względu na pandemię w ubiegłym roku. Tym razem – gotowi na różne scenariusze – przygotowaliśmy wydarzenie w formie hybrydowej, umożliwiającej udział bez względu na aktualnie panującą sytuację epidemiologiczną. W Legnicy zorganizowanych zostanie 14 wystaw indywidualnych i zbiorowych, przekrojowych i problemowych, prezentujących różnorodne przykłady biżuterii artystycznej współczesnych twórców m.in. z Polski, Francji, Belgii, Litwy, Niemiec, Słowacji, Holandii, Wielkiej Brytanii i Chin.

  Napisano wtorek, 02 marzec 2021 09:54 Czytany 193 razy Czytaj dalej...
 • 29. MKSZ "Wciąż człowiek?" - lista uczestników
  29. MKSZ "Wciąż człowiek?" - lista uczestników

   

  W dniach 19 i 22 lutego odbyły się obrady Jury 29. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej „Wciąż człowiek?”, podczas których grono Jurorów w składzie: Caroline Broadhead (Wielka Brytania), Magdalena Kwiatkiewicz (Polska), Georg Dobler (Niemcy), Darijus Gerlikas (Litwa) i Sławomir Fijałkowski (Polska) oceniło 357 prac 186 artystów z 35 krajów. Do wystawy pokonkursowej wybrane zostały prace 44 artystów.

  Napisano piątek, 26 luty 2021 15:59 Czytany 633 razy Czytaj dalej...
 • Wyniki konkursu na plakat!
  Wyniki konkursu na plakat!

   

  Przedstawiamy wyniki konkursu na plakat promujący 29. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej.

  Komisja oceniła 229 projektów przysłanych przez 161 autorów z całej Polski. Zwyciężczynią konkursu została Sybilla Kuczniak. Serdecznie gratulujemy laureatce, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie! Poniżej przedstawiamy listę osób, których projekty zostały wyróżnione. Plakaty będzie można oglądać podczas wystawy organizowanej w ramach tegorocznej edycji Legnickiego Festiwalu SREBRO, a zwycięski projekt stanie się wiodącym motywem graficznym Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej, który jest głównym wydarzeniem Legnickiego Festiwalu SREBRO.

  Napisano poniedziałek, 18 styczeń 2021 13:23 Czytany 365 razy Czytaj dalej...

29. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej
Wciąż Człowiek?

Action Collection - biżuteria z Legnicy

Międzynarodowa Kolekcja Współczesnej Sztuki Złotniczej ze zbiorów Galerii Sztuki w Legnicy

O Festiwalu

Od ponad 40 lat Galeria Sztuki w Legnicy specjalizuje się w promowaniu współczesnej biżuterii i obiektów artystycznych. Legnicki Festiwal SREBRO to jedna z najważniejszych imprez kształtujących życie kulturalne regionu i budujących jego wizerunek na forum międzynarodowym. W jego ramach co roku w maju odbywa się Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej, a także liczne wystawy indywidualne, grupowe, szkół artystycznych. W trakcie trwania Festiwalu mają miejsce również wydarzenia towarzyszące – seminarium teoretyczne, pokazy, debaty, warsztaty, koncerty.

Edycje Festiwalu

Newsletter

Szukaj