Konkurs fotograficzny 

 

 

I Nagroda

Bartosz Busz

Start fotografia, 2015

 

 

 

II Nagroda

Tadeusz Koniarz

Smolarze, fotografia cyfrowa czarno-biała, 2008

 

Gdzie są granice wytrzymałości ciężkiej, fizycznej pracy i godnego życia? Cykl przedstawia  pracę jaką codziennie wykonują dwaj bracia Janusz i Wiesiek - smolarze żyjący w bieszczadzkich lasach tuż przy granicy polsko - ukraińskiej.

 

III Nagroda

Alicja Kołodziejczyk

Iluminacje, fotografia cyfrowa, montaż, 2009

 

 

 

Wyróżnienia Honorowe

Wojciech Bykowski

Listy od utraconych dni, fotograficzny kolaż cyfrowy, 2015

Zestaw zdjęć oparty na negatywnych wspomnieniach i chęci wyparcia ich z siebie.

 

 

Artur Gutowski

Rohingya, średnioformatowy aparat, 2012 | Rohingya, medium format camera, 2012

 

Rohingya to wyznawcy islamu, przybyli do Mjanmy z Bangladeszu w czasie swobodnej wędrówki ludów za czasów kolonii brytyjskich. W świetle prawa są bezpaństwowcami, nie posiadają dokumentów tożsamości, nie mogą się swobodnie przemieszczać. Około 30.000 Rohingya wegetuje w wyznaczonych obozach w Bangladeszu, do których codziennie przybywają nowi nieszczęśnicy. Obozy są przeludnione, mieszkania stanowią prowizoryczne lepianki, bez prądu i z ograniczonym dostępem do wody. Panuje analfabetyzm. Ze względu na nieoficjalny status uchodźcy ludzie ci nie mają dostępu do opieki medycznej. Cierpią na wiele chorób. Umieralność jest bardzo wysoka. Ponadto z braku możliwości leczenia nawet drobne dolegliwości mogą skończyć się dla Rohingya śmiercią. Zdjęcia zostały zrobione w obozie Kutupalong i Shaplapour na granicy birmańsko-bengalskiej.

 

Małgorzata Sajur

Bez tytułu fotografia cyfrowa, 2015

 

Autoportrety będące próbą pokazania wstydu po tym, gdy przekroczy się granice norm moralnych, wpojonych nam przez rodziców, kościół i środowisko w którym żyjemy. Celowo ukryłam twarz, żeby wzmocnić poczucie winy i dyskomfort, jaki odczuwamy łamiąc zasady moralne.

 


 

Uprzejmie informujemy, że w dniach: 23-25.04.2015 r. odbyły  się obrady jury IV Konkursu Fotograficznego GRANICE.

Jury w składzie: Nina Hobgarska (dyrektor BWA Jelenia Góra), Andrzej Saj (redaktor naczelny pisma artystycznego Format), Piotr Krzyżanowski (fotoreporter Gazety Wrocławskiej) oraz Dariusz Kawczyński (kurator wystaw Galerii Sztuki w Legnicy) oceniło 422 prace nadesłane przez 93 osoby i zakwalifikowało do wystawy 23 osoby oraz przyznało nagrody. Zwycięzców Konkursu poznamy podczas wernisażu wystawy 15 maja o godz. 20:00 w LETIA Business Centre w Legnicy, ul. Rycerska 24.

 

Lista osób zakwalifikowanych do wystawy GRANICE:

1. Marek Bednarz

2. Mateusz Bosak

3. Bartosz Busz

4. Wojciech Bykowski

5. Adrian Czechowski

6. Krzysztof Golke

7. Radosław Górecki

8. Artur Gutowski

9. Artur Jastrzębski

10. Joanna Kiczka

11. Alicja Kołodziejczyk

12. Tadeusz Koniarz

13. Anna Kowalczyk

14. Rafał Michalak

15. Wojciech Obremski

16. Katarzyna Olter

17. Piotr Pasęcki

18. Grzegorz Piaskowski

19. Katarzyna Rafalska

20. Małgorzata Sajur

21. Jadwiga Subczyńska

22. Paweł Wewiórski

23. Jakub Zontek. 

 

        

 


 

Wciąż czekamy na wyniki konkursu fotograficznego!  

Uprzejmie informujemy, że ze względu na bardzo dużą ilość prac zgłoszonych do konkursu  fotograficznego GRANICE, zmuszeni jesteśmy przedłużyć czas obrad jury konkursu. W związku z powyższym lista osób zakwalifikowanych do udziału w wystawie fotograficznej ogłoszona zostanie 27 kwietnia 2015 r. Za zmianę terminu przepraszamy. Uczestnikom konkursu życzymy powodzenia!

 

 


 

Galeria Sztuki w Legnicy ogłasza IV Konkurs Fotograficzny towarzyszący Legnickiemu Festiwalowi SREBRO 2015. Temat konkursu fotograficznego tradycyjnie dotyczy hasła Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej i w tym roku brzmi: GRANICE.

Żyjemy w czasach, gdy przekraczanie granic nie zna granic. Granice towarzyszą nam od zarania ludzkości (nawet w Raju nie wszystko było dozwolone). Wydaje się, że ich ustanawianie, utrzymywanie, kontestowanie i przekraczanie jest istotą człowieczeństwa. Epopeja budowania, burzenia i przekraczania różnych granic, linii, barier, tabu wciąż jest sensem i wyznacznikiem ludzkiej historii i zwykłej codzienności każdego z nas. Kolejne obszary stają się bezkresną, często krwawą areną granicomanii i granicofobii: moralność, religia, polityka, państwowość, biznes, obyczajowość, cielesność. Niezastąpionym poligonem destrukcji granic i kanonów jest też sztuka. Powstaje wrażenie, że wymyślono ją, by bezpiecznie testować naruszanie nie tylko estetycznych norm i ograniczeń. Czy jednak istnieją granice, nie tylko w sztuce, których przekroczyć nie wolno, których przekroczyć się nie da, których przekroczyć nie potrafimy?

Temat GRANICE, pod którym przebiega główna wystawa Festiwalu oraz konkurs fotograficzny zainspirowany został konkretnymi wydarzeniami ze sfery geopolitycznej (aneksja części Ukrainy, wojny na Bałkanach i całym basenie Morza Śródziemnego, w Azji i Afryce etc.), ale w istocie posiada także przesłanie szersze i głębsze, jest poszukiwaniem źródeł wszystkich naszych ograniczeń (naturalnych i kulturowych). Celem konkursu i wystawy jest prezentacja różnych interpretacji tematu GRANICE oraz sprowokowanie refleksji i dyskusji na temat wszelkich granic w sztuce i w życiu.

 

Informacje dla zainteresowanych udziałem w Konkursie - Regulamin (pobierz). 

 

 

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy