Jury


Leo Caballero (Hiszpania)
Ur. w 1968 r., w Barcelonie, Hiszpania. Edukacja: Projektowanie Przemysłowe, Escola Elisava, Barcelona; Renowacja Starożytnego Malarstwa, Escola d'Arts i Oficis Diputació de Barcelona. W 2001 roku wraz z Amadorem Bertomeu rozpoczął prace nad portalem społecznościowym poświęconym współczesnej biżuterii Klimt02, który został uruchomiony w 2002 roku. W 2007 otworzył w Barcelonie galerię Klimt02, przechodząc tym samym od wirtualności do fizycznej prezentacji sztuki biżuterii w Barcelonie.

Mariusz Gliwiński (Polska)
Mieszka i pracuje w Sopocie. Edukacja: studia w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Sztuką złotniczą zajmuje się od lat 70-tych, specjalizując się w projektowaniu i produkcji biżuterii artystycznej z bursztynem. Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników (2003-2009); członek Światowej Rady Bursztynu, STFZ, Stowarzyszenia Artystów Rosyjskich. Jego firma, Ambermoda bierze udział w licznych targach międzynarodowych, znalazła się w prestiżowej sekcji Design Center targów JCK Las Vegas. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw i konkursów. Jego kolekcje są prezentowane na wybiegach w Polsce, Europie, USA i Azji. Prowadzi galerię w Sopocie.

Sławomir Fijałkowski (Polska)
Ur. w 1970 w Łodzi. Absolwent PWSSP (obecnie ASP) w Łodzi, Pracownia Projektowania Biżuterii (1995). Studia podyplomowe w Hochschule für künstlerische und industrielle Gestaltung w Linz w Austrii (1996 – 98). Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Sztuki, a także Fundacji Batorego, wiedeńskiej Fundacji Kultur - Kontakt oraz austriackiego Ministerstwa Nauki i Badań. W latach 2003 – 2008 adiunkt w ASP w Łodzi, gdzie kierował Pracownią Podstaw Projektowania Biżuterii. Obecnie prowadzi Pracownię Projektowania Biżuterii i Form Użytkowych na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku. Ponad 40 wystaw indywidualnych i grupowych m.in. w Polsce, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Szwecji, Francji, Holandii, Włoszech, Rosji, Czechach na Węgrzech, Wlk. Brytanii, USA. Poza biżuterią autorską zajmuje się również projektowaniem przedmiotów użytkowych oraz biżuterii we współpracy z wiodącymi firmami jubilerskimi.

Eija Mustonen (Finlandia)
Ur. w 1961 r. w Polvijärvi, Finlandia. Edukacja: Uniwersytet Sztuk Przemysłowych, Helsinki, Finlandia, 2000-05; Instytut Sztuk Przemysłowych i Rękodzieła, Lahti, Finlandia, 1983-87; Uniwersytet Rzemiosła, Lappeenranta, Finlandia, 1981-83. Od 1985 r. – uczestniczka wielu wystaw w Finlandii i za granicą. Nauczanie: od 2010 r. - kierownik programu Uniwersytetu Nauk Stosowanych Saimaa w Imatrze, Finlandia. W latach 2009-10 – starszy wykładowca na Uniwersytecie Nauk Stosowanych Saimaa w Imatrze, Finlandia; w latach 1998-2008 – starszy wykładowca na Wydziale Biżuterii na Politechnice Południowej Karelii w Lappeenrancie, Finlandia. Od 2001 do 2011 r. - gościnny wykładowca w Wyższej Szkole Colorado w USA, Fundacji Sztuki Fabergé w Sankt Petersburgu, Rosja oraz w Estońskiej Akademii Sztuk w Tallinnie, Estonia. Koordynator międzynarodowych projektów, m.in.: Alchemia, 1977; Letnie Warsztaty, 2000; KORU 1,2,3 & 4; Duch kamienia, Lappeenranta i Imatra, Finlandia. Członkini jury w konkursie Talenty, Monachium, Niemcy, 2009 oraz w konkursie Innovation Prize, Inhorgenta, Monachium, Niemcy, 2006. Prace w kolekcjach: Kolekcja Marzee, Nijmegen, Holandia; Kolekcja Rotasa, USA; Kolekcja Paklman`a, Finlandia.

Barbara Schmidt (Niemcy)
Mieszka i pracuje w Monachium, Niemcy. Od 2005 roku kierownik Akademii Projektowania w Rzemiośle działającej przy Wydziale Rzemiosła Górnej Bawarii i Monachium. Edukacja: Zarządzanie projektowaniem, Uniwersytet Centralnej Anglii UCE, Birmingham, Wielka Brytania – dyplom z wyróżnieniem (2002 – 2004); Staatliche Zeichenakademie, Hanau, Niemcy (1989 – 91). Prowadziła warsztaty z zarządzania projektowaniem: Akademia Sztuk Pięknych, Tallinn, Estonia; Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania ESAD, Porto, Portugalia; Le Arti Orafe, Florencja, Włochy; Uniwersytet Sztuk Użytkowych, Idar Oberstein, Niemcy. Jej prace znajdują się w kolekcjach: Goldschmiedehaus, Hanau, Niemcy; Grassimuseum, Lipsk, Niemcy, Narodowym Muzeum Szkocji, Edynburg, Wielka Brytania; Badisches Landesmuseum, Karlsruhe, Niemcy; Muzeum Biżuterii, Turnov, Czech Republic.

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy