Polskie grupy 

 

 

Grupa UFO: M. Zaremski

 

Razem i osobno

Pomysł na wystawę złotniczych grup twórczych, których członkowie posiadają korzenie z Katedry Biżuterii łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych rzucił Jarosław Kolec - adiunkt tejże uczelni, jesienią 2014 r. Zaproponowaliśmy, aby ten ciekawy temat rozszerzyć i pokazać wszystkie polskie grupy twórcze, nie tylko te z „łódzkim” rodowodem.

 

Grupa Muzeum: M. Zaremski

 

W ten sposób powstała wystawa tyleż aktualna, co i historyczna, przekrojowa, uwzględniająca grupy artystyczne już nie funkcjonujące. Niestety, wystawa nie mogła powstać w kształcie, który wyczerpałby temat i zaspokajał ambicje organizatorów, bowiem zabrakło czasu na pokonanie niektórych przeszkód organizacyjnych, jak np. uzyskanie pełnych danych o motywach powstania i działania poszczególnych grup. Tyleż ciekawą, co i zaskakującą cechą większości grup jest podkreślanie i zastrzeganie indywidualności jej członków oraz brak ideowego uzasadnienia dla ich funkcjonowania.

 

Grupa RE: B. Suchodolski

  

W wystawie nie wziął udziału znany, jeden z najaktywniejszych i najsilniejszych artystycznych zespołów, Grupa Sześć, której członkowie z zasady na każdą prezentację przygotowują nowe prace, na co tym razem czasu zabrakło.

Uwagi powyższe oznaczają, że temat grup twórczych wkrótce powróci, jeśli nie w wystawiennictwie to w ideowej i estetycznej refleksji, bo zagadnienie jest ciekawe, ale wciąż dogłębnie nieprzebadane i znane. A póki co polecamy, mimo wszystko, ciekawą wystawę jako przystawkę przed daniem głównym.

Organizatorzy

 

Grupa G7: J. Wyszomirski 

 

Grupa Au+: M. Wysocki

 

Grupa Dziewięć: W. Ługowska

 

Grupa Lis2 (A. Lis-Marcinkiewicz, A. Lisowska)

 

Grupa 4 Women: M. Tejwan

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy