Konkurs na plakat

Galeria Sztuki w Legnicy

ogłasza konkurs na plakat do

28. MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU SZTUKI ZŁOTNICZEJSREBRO

 

Termin nadsyłania projektów upływa 24 lutego 2019 r.

 

SREBRO

Obchodzący w tym roku swoje 40-lecie Festiwal to najstarsza, największa, najważniejsza w Polsce i jedna z największych w Europie prezentacja współczesnego awangardowego złotnictwa artystycznego. Głównym założeniem Festiwalu jest prezentacja i promocja współczesnej biżuterii artystycznej oraz jej twórców z całego świata, a także wymiana doświadczeń, wiedzy i poglądów na sztukę pomiędzy artystami, teoretykami, krytykami i miłośnikami tej dziedziny designu.

Temat tegorocznego konkursu złotniczego ma podkreślać jubileuszowy charakter SREBRA 2019 i przypominać o roli tego materiału, kruszcu jako symbolu 40-letniej historii Festiwalu. Tym samym odwołuje się do jego genezy – przyczyn, dla których Festiwal SREBRO narodził się właśnie w Legnicy.

Legnica jest niemal stutysięcznym, historycznym miastem leżącym w sercu Dolnego Śląska – wyjątkowego regionu, od wieków słynącego z bogactw naturalnych, zwłaszcza ze złóż kamieni budowlanych i szlachetnych oraz metali szlachetnych – złota, miedzi i srebra. Do dziś dobrze prosperują tu kopalnie i huty, produkujące miedź i srebro w ilościach liczących się na świecie. Legnicki Festiwal SREBRO jest artystycznym odzwierciedleniem tej specyfiki regionu oraz śladem związanej z nią działalności gospodarczej.

LOGOTYPY DO POBRANIA

REGULAMIN KONKURSU

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2019
Termin:  1 maja - 9 czerwca 2019

Kulminacja: 17 - 18 maja 
Miejsce: Galeria Sztuki w Legnicy

 

Aktualności

 

 

 

 

Partnerzy