Silver Screen 

 

Silver Screen – Srebro dla zuchwałych – klasyka gatunku od Casablanki do Avatara

 

 

Silver Screen to cykliczny pokaz filmów związanych z aktualną tematyką Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej. W tym roku tematem filmów jest najszerzej rozumiana „klasyka”. Prezentowane obrazy to filmy fabularne, krótkometrażowe oraz dokumentalne, a także formy eksperymentalne. w ramach cyklu prezentowane będą kultowe obrazy krajowego i światowego kina. Chcemy przypomnieć sobie i Wam najlepsze momenty, miejsca, klimaty i dialogi dziesiątej muzy. Po projekcjach chętnie porozmawiamy, wymienimy wrażenia, podyskutujemy lub wspólnie pomilczymy.

 

Pokazy filmowe odbywają się w każdą środę w okresie trwania Festiwalu, tj. od 7 maja do 4 czerwca.

Specjalny pokaz Silver Screen odbędzie się 17 maja o godz. 19.30 w Caffe Modjeska, Rynek 39. Wszystkie pozostałe pokazy odbywają się w Galerii Ring, Rynek 12.

 

Silver Screen 2014:

7 maja - Brzdąc (Charlie Chaplin), 1920

Pełnometrażowy, czarno-biały, niemy komediodramat Charliego Chaplina opowiadający o przyjaźni Trampa z pozostającym pod jego opieką młodym sierotą. Dwie kultowe role nie pozostawiające obojętnym nikogo, film wywołujący emocje od łez do śmiechu. 


14 maja - Casablanca (Michael Curtiz), 1942

Film jest popularny do dziś, przez wielu uważany za film kultowy dzięki charyzmatycznym rolom Humprey Bogarta i Ingrid Bergman, uczuciu pomiędzy dwiema głównymi postaciami, dobrej reżyserii, błyskotliwemu scenariuszowi i emocjonalnemu oddziaływaniu obrazu jako całości.

 

21 maja - Rzymskie wakacje

 

28 maja - Paweł i Gaweł (Mieczysław Krawicz), 82 min. 

 

4 czerwca - Niedorajda (mieczysław Krawicz), 74 min.  

Onufry właściciel warsztatu samochodowego, w chwilach niżu finansowego informuje swoją siostrę Agatę o narodzinach kolejnego potomka. Agata bardzo kocha dzieci i za każdym razem kiedy Onufry informuje ja o powiększeniu rodziny wysyła na dziecko 1000 dolarów. Jakież więc jest przerażenie biednego człowieka, kiedy nagle otrzymuje list z Ameryki, w którym Agata pisze, że wraca do kraju. 

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy