Biżuteria i szkło. Czeski Design

Wystawa Biżuteria i szkło jest prezentacją czeskiej sztuki użytkowej, której kreatywne centrum znajduje się na Uniwersytecie Technicznym w Libercu. Wystawa pokazuje najciekawsze prace studentów i wykładowców Katedry Projektowania w Jabloncu, Wydział Tekstylny Uniwersytetu Technicznego w Libercu. Uczelnia jest jedną z najlepszych szkół wyższych o profilu artystycznym w tej części Europy. Jest świetnie zorganizowana, słynie z bogatego wyposażenia technicznego i warsztatowego, co dla kształcenia młodych ludzi w zakresie szeroko pojętych umiejętności rzemieślniczych, artystycznych i designerskich, ma bardzo duże znaczenie.
Uniwersytet w Libercu jest znany wśród studentów zagranicznych szkół wyższych o profilu artystycznym, zwłaszcza z Polski i Niemiec, którzy przyjeżdżają tam na wymiany studenckie. Również libereccy studenci korzystają z możliwości zagranicznych stażów, głównie w Akademiach Sztuk Pięknych w Łodzi i Wrocławiu.


Od 10 lat w Katedrze Projektowania istnieje Pracownia Szkła i Biżuterii. Pomimo stosunkowo krótkiego okresu istnienia wywalczyła ona sobie bardzo dobrą pozycję wśród czeskich i zagranicznych szkół wyższych. Studia w pracowni obejmują wszystkie niuanse, z którymi studenci mogą się spotkać podczas ewentualnej kontynuacji studiów lub w przyszłej samodzielnej pracy. Dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze nauczycielskiej studenci stają się nie tylko specjalistami w dziedzinie designu szkła, biżuterii i drobnej galanterii wnętrzarskiej z metalu i szkła, ale swoje wiadomości są w stanie wykorzystać realizując inne pokrewne zadania. Dlatego można sądzić, że z nazwiskami absolwentów jabloneckiej Pracowni Szkła i Biżuterii będziemy spotykać się również w przyszłości w kontekście wartych uwagi wyrobów ogólnoświatowego designu.
Przyszłość czeskiego design jest optymistyczna, panuje bowiem wolność, swoboda twórcza i przestrzeń do eksperymentowania

Andrea Ondrejová
Uczestnicy wystawy:

 
Ludmila Šikolová
Dagmar Hrabánková
Jakub Berdych
Petra Bojanovová
Tereza Borlová
Alžběta Dvořáková
Kateřina Eršilová
Martin Grosman
Žaneta Hanušová
Marta Havlíčková
Hana Hlubučková
Alena Horecká
Jan Jelínek
Petr Karban
Lenka Klimtová
Jiří Karásek
Šárka Lenertová
Veronika Luňáková
Lucie Mužíčková
Adéla Němečková
Jiří Novotný
Tereza Péková
Jelena Potylková
Zuzana Řebíčková
Jiří Růžička
Kateřina Šípová
Nicola Špicarová
Petra Stránská
Iveta Táborová
Barbora Vymazalová

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy