Dialogue Collective

Dialog 12: Renesans

Projekt Dialog został stworzony przez Helen Carnac oraz Mikala Djorup w 1999 roku jako projekt dla studentów i nauczycieli London Guildhall University (obecnie London Metropolitan University). Jego założeniem było tworzenie poprzez rozmowę i współpracę. Od tamtej pory członkowie grupy nieustannie się zmieniają.
Powstanie Dialogu związane było próbą odpowiedzi na najbardziej kluczowe pytanie: Czy współpraca i dyskusja grupowa przynoszą lepsze efekty niż działalność jednostki, czy może jednak indywidualne działanie jest lepsze? 
Bazując na wybranych tematach, Dialog skupia się na szerzeniu werbalnej, pisemnej i wizualnej wymiany zdań, rezultatem czego ma być wystawa bądź zbiór prac. Na uwagę zasługuje różnorodność języka wizualnego używanego przez członków grupy oraz bogactwo osiąganych wyników.

Helen Carnac
(fragment tekstu wstępu do katalogu)

 

 Dialog 12 oraz wszystkie wcześniejsze projekty Dialogue Collective zaczęły się od tematu, działania lub słowa, które miało wzniecić żar inspiracji i napędzać dalszą podróż. Tematem przewodnim trylogii wystaw Dialog 12 został „renesans”, przede wszystkim, ze względu na jego związek z miejscem ostatniej wystawy, Manoir D’Ango w Normandii we Francji, ale także ze względu na niespokojny świat, w którym przyszło nam żyć; konflikty, kryzys finansowy, kwestionowanie systemu oraz zmiany społeczne. Takie podłoże wydaje się wystarczająco żyzne, żeby zasiać kilka nowych ziaren i zobaczyć, które się narodzą lub odrodzą, które będą rosnąć.
Tom Carson
(fragment tekstu wstępu do katalogu)

 

 
UCZESTNICY WYSTAWY
Petra Bishai
Isabelle Busnel
Laura Cave
Sophie Hall
Elsa Hedberg
Buddug Wyn Humphreys
Victoria King
Maarit Liukkonen
 Louise Loder
 Jo McAllister
Therese Mørch-Jørgensen
Margot Sevadijan
Paolo Scura
Ana Simoes
Rachel Terry 
Timothy Information Limited 
Aneta Wrobel

Dialogue Collective wypływają po raz kolejny w tym roku z nową, wyczekiwaną wystawą zatytułowaną (niezaskakująco) Dialog 12. Nie przegapcie tego.
Mike Holmes, Velvet da Vinci Gallery, San Francisco
 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy