Debiuty

D2 - Dorota Kempko i Dorota Wietrzyk

 

Dorota Kempko
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Projektowania Biżuterii. Laureatka IV Nagrody w konkursie TVP Dolina Kreatywna w kategorii design, 2009. Laureatka Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrody Galerii Sztuki w Legnicy w konkursie Projekt 2008 dla studentów ASP w Łodzi, 2008.

Motto:
W biżuterii najbardziej fascynuje mnie eksperymentowanie formą i nowymi materiałami oraz świadomość, że przedmiot, który swoją skalą nie dorównuje rzeźbie czy obrazowi może nieść ze sobą wiele treści.

  

   
 

Dorota Wietrzyk
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Projektowania Biżuterii oraz Katedra Projektowania Ubioru, 2005-09. Stypendystka programu Erasmus w Escola Superior de Artes e Design w Porto w Portugalii. Praktyki w zakresie projektowania biżuterii w firmie jubilerskiej ART7, Gdańsk, 2009. Nagrody: Międzynarodowy konkurs na projekt biżuterii z bursztynem Elektronos 2009 - III Nagroda, Targi Amberif, Gdańsk, 2009; Zaprojektuj biżuterię z kapsli, konkurs portalu sophisti.pl i Galerii Ambermoda; Amberif Design Award 2009 - Srebrna Nagroda, Targi Amberif, Gdańsk, 2009; Projekt 2008 - konkurs dla studentów ASP w Łodzi - wyróżnienie Galerii Sztuki w Legnicy, 2008.

Motto:
Osobiście uważam, że biżuteria to nie tylko rzemiosło, którego stale się uczę, ale także sztuka, design i moda. Jestem zwolenniczką biżuterii konceptualnej, ale nie pozbawionej swej pierwotnej użytkowej funkcji. W swoich poszukiwaniach staram się wykorzystywać nowe, niekonwencjonalne surowce, nie zapominając jednak o szlachetniejszych, typowych dla biżuterii, jak srebro, złoto, kamienie. Moim zdaniem to właśnie łączenie pozornych sprzeczności, daje najciekawszy efekt.

    

 

 

KAROLINA BIK
Blood, Sweat & Tears

 

Karolina Bik ur. w 1985 r. Absolwentka Wyższej Szkoły Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu, Wydział Konserwacji i Renowacji Dzieł Sztuki, specjalność: biżuteria i kamienie szlachetne (2006 - 09). Studia w Edinburgh College of Art w Szkocji (2009), praktyka złotnicza w pracowni Andrzeja Bandkowskiego (2007) i w firmie Pukrop. Współpracuje z Galerią Wylęgarnia, Galerią W Trzech Witrynach oraz z magazynem Polski Jubiler.

Motto:
Dobry przedmiot biżuteryjny jest jak dobry utwór muzyczny... oba wytwarzają takie same uczucia w widzu/słuchaczu... Zdecydowanie Acid Jazz nie jest dla każdego... to samo odnosi się do mojej biżuterii... Jeśli moja praca wzbudzi intensywne uczucia u 1 % odbiorców... to czuję się usatysfakcjonowana...
Biżuteria jest magiczna... Zawsze była. Gdy ją tworzę, czuję się jak magik... Czuję moc przenikającą moje całe ciało i duszę… cudowną energię… którą ostatecznie przekazuję tworzonemu przedmiotowi. Ilekroć pracuję, próbuję odciąć się zupełnie od rzeczywistości, która mnie otacza... I wierzę, że to jest sedno tworzenia PRAWDZIWEGO przedmiotu zawierającego Prawdziwe Słowo…

Karolina Bik

Wystawy:
2009
- Limited Edition Project (Szkocja)
- Arts and Crafts Supermarket (Włochy)
- Baroque Pearl Exposition Barocco (Japonia, Tajwan, Chiny)
- European Prize For Applied Arts 2009 (Belgia)
- Exposition “Le Rouge” (Francja)
- 18. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej DEKADENCJA – Holownia
2008
- 17. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej EXCLUSIVE, Legnica
- Amberif Design Award Elektronos 2008 - 12. Międzynarodowy Konkurs na Projekt Biżuterii z Bursztynem, Gdańsk

 

      
 

 

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy