Holownia

Holownia to wystawa prac niezakwalifikowanych do wystawy 19. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej MINIMUM. Jej nazwa pochodzi od wieloletniego miejsca prezentacji – holu Starego Ratusza.

Na tegoroczny konkurs wpłynęła rekordowa liczba 493 prac, nadesłanych przez 267 artystów z całego świata przez (m.in. z Argentyny, Kolumbii, Japonii, Kanady, Korei, Izraela, Australii, Indii). Używając języka sztuki biżuterii uczestnicy analizowali pojęcie minimum w kontekście współczesnego, przesyconego konsumpcjonizmem i nadmiarem świata.

Zwiedzając obie wystawy – prac zakwalifikowanych do wystawy MINIMUM oraz Holownię – można skonfrontować decyzje jurorów z własnymi poglądami, opiniami i ocenami.

IDEA KONKURSU
Według wielu badań i statystyk około 1/3 ludzi ma problemy z funkcjonalnym zrozumieniem prostych tekstów. Okazało się, że odsetek ten jest znacznie większy w przypadku tekstów wprowadzających w problematykę konkursów biżuterii artystycznej. W związku z tym przyszłoroczny temat oraz jego uzasadnienie ograniczone zostały do:
minimum

Czy naprawdę „mniej znaczy więcej”?
(Mniej więcej)

Sławomir Fijałkowski
 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy