STFZ.EKO

 

Wystawa STFZ.EKO prezentuje prace członków Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, którzy zabrali głos w dyskusji na temat stanu i kondycji świata natury, pokazując w formach biżuteryjnych jego piękno i doskonałą kompozycję, ale też ingerencyjną i niszczycielską działalność człowieka. To głos konstruktywny, czasem krytyczny, nawet agresywny, czasem delikatny i subtelny, ale przede wszystkim bardzo autentyczny.

Oglądam przedmioty biorące udział w kolejnej wystawie członków Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych – różnorodne prace, interesujące pomysły, ważne przesłania, zaskakujące skojarzenia, wyszukane technologie – ale nie mnie oceniać poziom tej wystawy. Mnie cieszy, że Mariusz Pajączkowski wpadł na pomysł i konsekwentnie przy współpracy Woytka Rygało go zrealizował. Cieszy mnie, że wzięło w niej udział parędziesiąt naszych członków, że powstał piękny katalog, że nasi Przyjaciele z Legnicy pomogli w realizacji, że środowisko zabrało głos w ważnej dyskusji, że nie jesteśmy obojętni. To kolejne potwierdzenie, że istnienie związku twórczego polskich projektantów biżuterii ma sens. Mariuszowi, Woytkowi, Galerii w Legnicy, uczestnikom i wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania projektu serdecznie dziękuję.
Andrzej Bielak
 

Uczestnicy:
Marta Bogusz i Eugeniusz Gowkielewicz, Agnieszka Bruzda (wyróżnienie STFZ), Jacek Byczewski (wyróżnienie Galerii Sztuki), Danuta Czapnik, Maryla Dubiel, Anna Gawłowska (wyróżnienie Galerii Sztuki), Marek Huculak, Joanna, Tadeusz Jaworscy i Sylwia Żebrowska, Paweł Kaczyński, Stanisław Kędzierski, Joanna Kilanowicz-Bosek, Zofia i Witold Kozubscy, Ryszarda i Tomek Krzesimowscy, Oliwia Kuczyńska, Wojciech Lach, Michał Adam Majewski, Zbigniew Michałowski (wyróżnienie STFZ), Joanna Mirecka – Szuleta, Mariusz Pajączkowski (wyróżnienie STFZ), Jacek Paluchowski, Jan Pomianowski, Kamilla Rohn, Ewa Rudowska, Wojciech Rygało, Wojciech Skowron, Magdalena Stajszczak, Tomasz Stajszczak, Elżbieta i Tomasz Szupienko, Jerzy Szymula, Radosław Szwed (wyróżnienie STFZ), Marcin Tymiński, Urszula Wasilewska (wyróżnienie STFZ), Jan Wiszniewski (wyróżnienie STFZ), Anna Wojdan, Tadeusz Ziętara, Hanna i Jacek Zdanowscy
 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy