Mariusz Gliwiński

SYLWETKI TWÓRCÓW

RE-CYKLE

RE-CYKLE to kolekcja prac Mariusza Gliwińskiego, w których autor wykorzystuje materiały pochodzące z recyklingu. Zużyte elementy komputerów, kapsle od piwa, korki od szampana autor zręcznie łączy z szlachetnymi metalami takimi jak złoto czy srebro, uzyskując efekt awangardowej elegancji.
Zaprojektowana przez Mariusza Gliwińskiego kolekcja biżuterii z kapsli i srebra zainspirowała portal Sophisti.pl do organizacji konkursu na biżuterię z kapsli oraz zaprezentowana została podczas ubiegłorocznej edycji Warsaw Fashion Street.

        

 

o artyście: 

Mieszka i pracuje w Sopocie, Polska. Edukacja: studia w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Sztuką złotniczą zajmuje się od lat 70-tych, specjalizując się w projektowaniu i produkcji biżuterii artystycznej z bursztynem. Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników (2003-2009), członek Światowej Rady Bursztynu, STFZ, Stowarzyszenia Artystów Rosyjskich. Jego firma, Ambermoda, należy do American Gem Trade Association i bierze udział w licznych targach międzynarodowych, prezentowała się m.in. w prestiżowej sekcji Design Center targów JCK Las Vegas. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw i konkursów. Jego kolekcje prezentowane są na wybiegach w Polsce, Europie, USA i Azji. Prowadzi galerię autorską w Sopocie.

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy