Pokuszenie

O biżuterii nie powinno się pisać, biżuteria powinna kusić

Wystawa czterech absolwentów Katedry Biżuterii ASP w Łodzi: Marcina Bogusława, Bartosza Chmielewskiego, Filipa Jackowskiego oraz Michała Wysockiego, której mottem przewodnim jest przekonanie, że biżuteria powinna kusić. 

Marcin Bogusław
Ur. w 1982 r. w Warszawie. Tam mieszka i pracuje. Złotnictwem zajmuje się od 2005 roku. W 2008 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Biżuterii. Od zawsze interesowały go małe formy i miniatury. Swoje projekty realizuje w metalach szlachetnych (srebro, złoto). Czasami sięga po bursztyn. Inspiruje go miasto: maszyny, elementy budynków, części które spajają miasto w całość. W pracach wykorzystuje własne rozwiązania techniczne, dba o nowoczesność wzorów.

Bartosz Chmielewski
Ur. w 1983 r. w Warszawie. Tam mieszka i pracuje. Złotnictwem zajmuje się od 2002 r.  W 2005 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Biżuterii, tytuł magistra w 2008 r. W swojej biżuterii wykorzystuje plastyczność pancerzy chitynowych owadów, tworząc nietypowe i odważne formy.

Filip Jackowski
Ur. w 1980 r. w Białymstoku. Mieszka i tworzy na Podlasiu, z którym jest silnie związany. W 2005 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Biżuterii. Chcąc być blisko natury, postawił na gospodarkę ekologiczną, którą wraz z żona uprawia z zamiłowaniem. W biżuterii najczęściej korzysta z techniki odlewu stali, tytanu, meteorytu, srebra i złota. Jego kluczową zasadą jest niepowtarzalność wzoru.

Michał Wysocki
Ur. w 1973 r. w Warszawie. Złotnictwem zajmuje się od 1992 roku. W 2005 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Biżuterii.

 

              

         

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy