Agnieszka Bruzda i Jan Suchodolski

   

B2

BROSZKA DO KWADRATU

  

A. Bruzda

Pomysł wspólnej wystawy pojawił się spontanicznie. Mieszkamy w różnych miastach, spotykamy się niezbyt często. Bardzo rzadko rozmawiamy o biżuterii. Jednak od lat istnieje między nami nić sympatii i porozumienia. Kwadratowa broszka towarzyszy naszej twórczości od zawsze. Jasiek "wymyślił ją" pierwszy. W jednym z ostatnich projektów, ja – przebywając w pracowni w Krakowie i Jasiek – w pracowni w Warszawie, w tym samym momencie wpadliśmy (nie pierwszy raz) na podobny pomysł. Na kwadratowych powierzchniach pojawiły się słowa. W moich broszkach to nazwy miesięcy, u Jaśka między innymi fragmenty tekstów piosenek. Kiedy je zobaczyliśmy padło hasło: a może zrobilibyśmy wspólną wystawę, której motywem przewodnim będzie kwadratowa broszka? Tak B2! I tak to się zaczęło...
 

Agnieszka Bruzda, Jan Suchodolski

 

 

A. Bruzda
 

Agnieszka Bruzda. Ur. w 1964 w Krakowie. Ukończyła ASP w Krakowie, Wydział Form Przemysłowych (1995). Złotnictwem zajmuje się od 1992 r. Uczestniczka wielu wystaw w kraju i za granicą, m.in. w Czechach, Niemczech, Włoszech, Serbii i Czarnogórze, Słowacji, Szwecji. Ostatnia wystawa indywidualna dla Ciebie …w Galerii Bielak w Krakowie w 2004 r. Nagrody: 8. OPFZ Srebro ‘94 – nagroda RODENT-CZEK, Państwowa Galeria Sztuki, Legnica, Polska, 1994; 10. MKSZ Amulety – Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy, Państwowa Galeria Sztuki, Legnica, Polska, 1998. Prace w zbiorach muzeów w Legnicy, Gliwicach oraz w kolekcjach prywatnych.

 

A. Bruzda
 

 

J. Suchodolski

 

Jan Suchodolski. Ur. w 1961r. w Warszawie. Studiował Architekturę Krajobrazu na Akademii Rolniczej w Warszawie. Projektowaniem biżuterii zajmuje się od 1986 roku. Wieloletni członek STFZ. Wystawy indywidualne: Espace Degree, Luksemburg, Muzeum Sztuki Złotniczej, Kazimierz nad Wisłą, Galeria Srebra pod Przepiórczym Koszem, Legnica. Uczestnik wielu wystaw krajowych i zagranicznych (m.in.: Anglia, Czechy, Francja, Niemcy, Szwecja, Serbia i Czarnogóra, Słowacja). Nagrody: Ogólnopolski Przegląd Wyrobów Złotniczych SOPOT ’88 - Nagrody Ministra Kultury i Sztuki oraz II nagroda; MKSZ Przestrzeń- II nagroda, Państwowa Galeria Sztuki,1992; OKBA Camelot 1111-1115, Kraków 1993-97; Pai Time, Warszawa, 2000; Prezentacje 2004 – I nagroda, Warszawa 2004. Prace w zbiorach muzealnych i prywatnych na całym świecie.

 

J. Suchodolski

 

 

Akademia Rycerska, LCK ul. Chojnowska 2

Ekspozycja: 30.04. – 30.06., wt. – pt., godz. 10.00-18.00; sob. 11.00-14.00


 

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy