Alchimia Contemporary Jewellery School (Florencja, Włochy)

Srebrne Szkoły to cykl wystaw ukazujący dorobek artystyczny europejskich wyższych szkół złotniczych, ich profesorów, absolwentów i studentów. W tym roku w jego ramach prezentowane są dwie uczelnie.  


  
Alchimia: Szkoła Współczesnej Biżuterii z Florencji, Włochy

 

 

Alchimia jest szkołą współczesnej biżuterii z Florencji, Włochy, znajdującą się w Oltrarno, historycznej dzielnicy artystów we Florencji. Filozofia Alchimii, nazwa wybrana z powodu swej symboliki i skojarzeń: starodawna dyscyplina znajdująca się pomiędzy nauką a myślą, poprzedniczka chemii, ma za zadanie przekształcić coś „bezwartościowego” w coś o „najwyższej jakości” poprzez impuls twórczy, zdolności manualne, wyobraźnię oraz entuzjazm.
Metoda nauczania Alchimii, skoncentrowana na studentach i ich indywidualnej naturze, dała efekty o bardzo wysokiej jakości, a szczyty doskonałości zostały uwidocznione przez wiele osiągnięć uhonorowanych nagrodami międzynarodowymi.

Szkoła uzyskała pełną akredytację dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu i pedagogicznemu i ma oficjalne pozwolenie na przyznawanie tytułów Europejskiego Licencjata Sztuk Pięknych oraz Europejskiego Magistra Sztuk Pięknych wydane przez EABHES (Europejska Rada Akredytacyjna Szkół Wyższych).

 


 

Czy sądzisz, że plastykowa filiżanka jest wyrobem jubilerskim?

Prawdopodobnie nie.

Każdy materiał ma swą ukrytą wartość. Musisz jej tylko poszukać.

Mógłbyś: skakać na nią przez 30 minut, strzelać do niej z 25 metrów, piec ją w piecu przez 3 dni, spróbować ją zasadzić i czekać czy wyrośnie lub mógłbyś ją po prostu wysadzić w powietrze.

Może, jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia i cierpliwości, ta plastykowa filiżanka mogłaby właśnie przemienić się w coś cennego i niespodziewanego, co doprowadzi cię do wyrobu jubilerskiego.

 

                                                                                                                                                             Alchimia

 

 

 

 

 

        

 
 

 

 

 

        

 

Akademia Rycerska, LCK ul. Chojnowska 2

Ekspozycja: 30.04. – 30.06., wt. – pt., godz. 10.00-18.00; sob. 11.00-14.00


 

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy