Aneta Lis-Marcinkiewicz i Adriana Lisowska

 

LIS2 to grupa projektowa stworzona w 2007 roku przez Anetę Lis-Marcinkiewicz i Adrianę Lisowską - absolwentki Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Obie zajmują się sztuką i projektowaniem.

 


 

 

Grupa LIS2 inicjuje dialog pomiędzy widzem, a sztuką współczesną. Do najciekawszych ich dokonań należą cykl wystaw i warsztatów artystycznych w Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu oraz cykliczna Zabawa Towarzysko-Twórcza Obiekt W. Umożliwiają one bezpośrednią interakcję pomiędzy samymi artystami jak również artystami i publicznością. Grupa LIS2 współpracuje z projektantami mody. Lis2 to także biżuteria użytkowa i eksperymentalna, gdzie wyrażenie idei jest równie istotne, co dobrze zaprojektowana forma.

 

 

 

 

ANETA.LIS-MARCINKIEWICZ
Mieszka i pracuje w Opolu. Absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru w Katedrze Biżuterii, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi. Kuratorka wystaw i autorka tekstów krytycznych. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. Wielokrotna uczestniczka i laureatka Międzynarodowych Konkursów Sztuki Złotniczej w Legnicy. Wybrane wystawy: Czas srebra i bursztynu, Wuppertal, Niemcy, 2008; Złote kreacje - 50-lecie sztuki projektowania w ASP w Łodzi, 2009; Imatra Art KORU3 Museum, Imatra, Finlandia, 2009; Galeria Młodych Talentów, Łódź, 2007; 15. MKSZ SKANDAL – Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy, 2006; Nagroda Prezydenta Miasta Łodzi 2007; Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź, 2005; XXI Konkurs im. Wł, Strzemińskiego dla studentów ASP w Łodzi - nominacja do Nagrody Rektora, Łódź, 2004.

 

ADRIANA LISOWSKA

Mieszka i pracuje w Gdyni. Absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru w Katedrze Biżuterii w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (2004). Zajmuje się rzeźbą, fotografią i biżuterią eksperymentalną. Uczestniczka kilkunastu wystaw zbiorowych w Polsce i zagranicą, m.in. w Pradze (Czechy), Bratysławie (Słowacja), Lipsku, Wuppertalu (Niemcy), Florencji, Dicomano (Włochy), Budapeszcie (Węgry). Między innymi: Czas srebra i bursztynu, Galeria Sztuki w Legnicy; Muzeum Bursztynu w Gdańsku, 2009; Wuppertal, Niemcy, 2008;  Grand Prix podczas Targów Amberif 2001 i 2004 w Gdańsku, Nagroda Polskiego Jubilera w 16. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej PIĘKNO ABSOLUTNE, Galeria Sztuki, Legnica, 2007 oraz Nagroda Bursztynowa w konkursie Amberif Design Award 2009.

 

 

 

Akademia Rycerska, LCK ul. Chojnowska 2

Ekspozycja: 30.04. – 30.06., wt. – pt., godz. 10.00-18.00; sob. 11.00-14.00

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy