Czarujący Książę, Pałac Szczęścia

 

Tabea Reulecke, Maarja Niinemägi, Teresa Lane

 

 

Międzynarodowy projekt jednoczący wyobraźnię i osobiste doświadczenia trzech różnych artystek z Niemiec, Estonii i Australii. Wystawa analizuje współczesnego Erosa i miłość romantyczną z perspektywy mitologii, pop kultury i naturalnych instynktów.

 

          

 

Miłość, wierność, posiadanie i pragnienie były wyrażane w biżuterii przez tysiące lat. Jakie są nasze społeczne przekonania o romantycznej miłości tu i teraz? Jaką biżuterię nosimy aby oznaczać nasz emocjonalny status, erotyczne pragnienia?

Wystawa prezentowana przez  Tabeę Reulecke (Niemcy), Maarję Niinemägi (Estonia) and Teresę Lane (Australia) czerpie z historycznych i mitologicznych archetypów, angażując rozmaite pojęcia kobiecości, fetysze oraz słodkie wspomnienia tych, którzy nas dotknęli. 

 

                

 

„Spotkałyśmy się i zaprzyjaźniłyśmy w Estonii w zimie 2006 r. Jako artystki projektujące biżuterię, a także kobiety ze zróżnicowanych środowisk kulturowych, znalazłyśmy wspólny temat w rozmowach o przedstawieniach obrazów miłości romantycznej w wyrobach jubilerskich oraz innych obiektach. Chociaż pochodzimy z różnych krajów, więź wzmacniała się nieustannie poprzez spotkania, kontakty internetowe, prowadząc nas do zorganizowania serii wystaw pod tytułem:  Prince Charming and the Palace of Happiness. Prezentowałyśmy je w Niemczech, Australii, teraz w Polsce, a nasze plany odnoszą się do Tajlandii i Estonii.”

                                                                                   T. Reulecke, M. Niinemägi, T.Lane 

  

        

 

    


 

Galeria Satyrykon, Rynek 36

Ekspozycja: 30.04. – 9.06., wt. – pt., godz. 11.00-18.00; sob. 10.00-14.00


 

 


Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy