SREBRO 2014

   

 

Dziś ostatnia środowa projekcja! 

W ramach ostatniej odsłony Silver Screen zapraszamy na Niedorajdę, polski film z 1937 r. Po Pawle i Gawle kolejny film Mieczysława Krawicza czyli 74 min. dobrej komediowej gry aktorskiej, wspaniałego dawnego polskiego akcentu oraz zdrowego śmiechu, którego dostarczą wspaniałe kreacje Józefa Orwida, Michała Znicza i Adolfa Dymszy.  

 

 

 

Zapraszamy o 18.00 do Galerii Ring (Rynek 12), a przy okazji dziękujemy wszystkim naszym „środowym” widzom za wspólne kilka tygodni.

Do zobaczenia na Silver Screen 2015!  

 


 

Festiwal powoli kończy się, ale wspomnienie kulminacji nadal wywołuje uśmiech. Działo się dużo i szybko, było mnóstwo sztuki i radości. Ostatnie festiwalowe wystawy oglądać można do 8 czerwca, a jak było w najgorętszym festiwalowym weekendzie zobacyć można tu (klik).    

 

 

 


 

Znamy Laureatów KLASYKI!!! 

Jeśli i Wy chcecie poznać ich nazwiska i zobaczyć zwycięskie prace spójrzcie tu (klik).

A już wkrótce zapraszamy do obejrzenia relacji z przebiegu kulminacji Festiwalu. 

 

 


 

Zaśpiewa u nas Agata Zubel!  

Kompozytorka, wokalistka i dr habilitowany sztuki muzycznej, laureatka licznych nagród, dokonująca wielu prawykonań dzieł współczesnych kompozytorów, śpiewaczka, która brała udział w wielu prestiżowych wydarzeniach muzycznych i koncertowała np. w Belgii, Irlandii, Rosji, Korei i USA, zaśpiewa podczas wernisażu Giedymina Jabłońskiego, który odbedzie się w sobotę w Muzeum Miedzi. Wystapi z akompaniamentem akordeonu (Michał Moc) i zaprezentuje tanga Astora Piazzoli. Zapraszamy!!!

Wiecej o artystce tutaj (klik).      

 

 

 


 

Przed nami kolejne "Srebro dla zuchwałych" 

Co dzień do soboty zapraszamy do wspólnych działań artystycznych pod znakiem srebra, a co środę także na projekcje w ramach Silver Screen. Tym razem kolejny film noir - Casablanca Michaela Curtiza z 1942 roku czyli 102 minuty z absolutnie kultowym kinem.Więcej (klik).

 

 


 

Zrób sobie biżuterię! 

Trwa srebrny tydzień, który zakończy niewyobrażalna dawka wydarzeń artystycznych. Dość powiedzieć, że podczas kulminacji (16-17 maja) w ciągu dwóch dni odbędzie się 20 wernisaży, 2 koncerty, seminarium i projekcja (dowiedz się więcej). Ale do piątku daleko. Żeby umilić to czekanie zapraszamy chętnych mieszkańców Legnicy na wspólne rodzinne warsztaty biżuteryjne, które odbywają się co dzień (do czwartku) w godz. 15.00-18.00 w centrum miasta. Wstęp wolny i obowiązkowy! Natomiast w czwartek i piątek zapraszamy do wspólnych działań, dzięki którym nasze miasto zalśni srebrem.

Zobacz dokładny program warsztatów i akcji artystycznych oraz dowiedz się co w razie niepogody (klik).  

 

 


 

Dajemy vouchery na zdjęcia!

Tylko do końca tygodnia czekamy na zgłoszenia prac fotograficznych, które wezmą udział w wystawie FOTOKLASYKA, która w ramach festiwalu pojawi się w legnickim rynku. Autorów najlepszych zdjęć nagrodzimy voucherami na zdjęcia, które ufundował legnicki punkt FujiFilm mieszczący się w Galerii Piastów. Więcej o konkursie i tym przyjaznym miejscu tutaj (klik). 

Zapraszamy do udziału!!!

 

 


 

W środę „Srebro dla zuchwałych”

Pod takim tytułem odbywa się tegoroczna odsłona filmowa naszego Festiwalu czyli Silver Screen. W jej ramach wszystkich chętnych zabieramy w podróż od Casablanki do Avatara… 

 

 

Pierwsza wyprawa - w śodę 7 maja o godz. 18.00 - to sentymentalna wycieczka niemal sto lat wstecz – do krainy kina niemego, gdzie spotkamy pełnego uroku malucha i jego niezwykłego, przypadkowego opiekuna Trampa. Film Charliego Chaplina „Brzdąc” (1920) otworzy cykl projekcji, które odbywać się będą do końca Festiwalu w każdą środę w Galerii Ring (Rynek 12). Zapraszamy! Wstęp wolny. 

A więcej o Silver Screen tutaj (klik).

Przeczytajcie też o innych wydarzeniach towarzyszących LF SREBRO 2014 (klik).  

 


 

Gotowi na Srebro???

Zapraszamy na kulminację Legnickiego Festiwalu SREBRO 2014, która będzie miała miejsce w dn. 16-17 maja 2014 (szczegóły poniżej):  

 

>>> PROGRAM KULMINACJI

LEGNICKIEGO FESTIWALU SREBRO 2014  

Do zobaczenia w Legnicy!

 


 

DUOLOGIA na Festiwalu...

Ta tajemniczo brzmiąca nazwa określa przedsięwzięcie artystyczne, który przedstawimy podczas kulminacji Festiwalu. Nie jest to projekt wystawienniczy ani nazwa grupy złotników, ani też hasło do rozważań nad naturą lub formą biżuterii. To twórczy duet, który zapewni nam wiele emocji w pierwszy wieczór naszego najgorętszego weekendu.

 

 

O tym, czym jest  DUOLOGIA przekonamy się już w piątek 16 maja o godz. 20.00

w Caffe Modjeska. Wstęp wolny i obowiązkowy!

Ciekawi już teraz??? (klik)…   

 


Mamy 35 urodziny!

 

Wystawa jubileuszowa 20-lecia Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, LFS 2011 

 

Legnicki Festiwal SREBRO ma 35 lat, które będziemy hucznie świętować w dn. 16-17 maja wraz z ośćmi z kraju i świata: artystów, teoretyków, znawców branży, przedstawicieli mediów, fanów dobrej sztuki i biżuterii oraz w otoczeniu ponad 1000 obiektów współczego dizajnu biżuteryjnego i nie tylko! Na jubileuszową odsłonę Festiwalu przygotowaliśmy aż 20 wystaw awangardowej biżuterii i szereg eventów (wernisaże z udziałem artystów i kuratorów, sesja naukowa, koncert, happeningi, projekcje filmowe, konkursy, warsztaty i akcje artystyczne). Dołączcie do nas!

Więcej o tym co w tym roku w Legnicy tutaj (klik). 

ZAPRASZAMY!!! 


 

Lista zakwalifikowanych do wystawy KLASYKA juz dostępna!

Poznaj artystów zakwalifikowanych do wystawy 23. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej KLASYKA (klik)!

 

 


 

Po obradach jury

W dn. 3-4 kwietnia br. odbyły się obrady jury 23. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej KLASYKA, na który napłynęło 706 prac z 42 krajów. Nazwiska artystów zakwalifikowanych do najważniejszej wystawy Legnickiego Festiwalu SREBRO ogłoszone zostaną już wkrótce, ale zwycięzców Konkursu poznamy dopiero podczas tzw. kulminacji Legnickiego Festiwalu SREBRO (17 maja).

Czytaj więcej (klik).

 

 


 

Świętuj z nami!

Legnicki Festiwal SREBRO to niepowtarzalna okazja, by w jednym miejscu zobaczyć ponad 1000 obiektów współczesnej biżuterii i designu przeszło 500 artystów! Poza pokazem 23. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej KLASYKA (na który w tym roku nadeszło ponad 700 prac z 42 państw) warto zobaczyć indywidualne wystawy retrospektywne topowych projektantów z Europy (Theo Smeetsa z Niemiec, Stephena Bottomleya z Wlk. Brytanii, Katariny Síposovej ze Słowacji, Danieli Boieri z Włoch oraz Antka Zaremskiego i Giedymina Jabłońskiego z Polski). Najnowsze nurty „małego dizajnu” prześledzić można na przykładzie Akademii Sztuk Pięknych z Glasgow, Gdańska i Łodzi. Plejadę wybitnych współczesnych projektantów-złotników zaprezentują dwie międzynarodowe ekspozycje zbiorowe: jubileuszowe Przyjęcie urodzinowe II oraz Salute to Pinton, będąca hołdem uczniów dla legendarnego pioniera włoskiego designu. Nie zabraknie „świeżej krwi” – zapewnią ją m.in. cztery pokazy młodego pokolenia złotników z Czech (4D), Niemiec, Hiszpanii, Portugalii, Słowacji (Plateaus Jewellery Project) i Polski (4 Women i AU+). Warto zobaczyć ekspozycję fotograficzną– międzynarodowy projekt Mah Rany Znaczenia i więzi skupiający się na socjologicznym ujęciu biżuterii oraz wystawy prestiżowych konkursów branżowych: „bursztynowa” Amberif Design Award oraz efekt Ogólnopolskiego Konkursu Biżuterii Artystycznej Prezentacje. Wystawa Artysta i Przyjaciel to hołd dla pamięci Vratislava Karela Novaka, naszego wielkiego przyjaciela, wybitnego czeskiego Twórcy form rzeźbiarskich i biżuteryjnych, który zmarł w lutym br.  

Nietypowe aranżacje biżuteryjnych wystaw oglądać można do czerwca w 8 miejscach w ścisłym centrum Legnicy (Galeria Sztuki, Galeria Ring, Galeria Satyrykon, Galeria Srebra pod Przepiórczym Koszem, Galeria Niello, Muzeum Miedzi, Legnickie Centrum Kultury, Hol Starego Ratusza). W dn. 16-17 maja odbędzie się kulminacja Festiwalu: wernisaże z udziałem artystów z całego świata, pokazy, projekcje, warsztaty, koncert, seminarium. Więcej o wydarzeniach dodatkowych tutaj (klik)

 

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia festiwalowe!

Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w rezerwacji noclegu!

DO ZOBACZENIA JUŻ WKRÓTCE W SREBRNEJ LEGNICY!!! 

 


 

SREBRO nadchodzi! 

Jak co roku, w maju Legnica zamieni się w światową stolicę srebra. Na 20 wystawach pokazanych zostanie ponad 1,5 tysiąca obiektów biżuteryjnych autorstwa kilkuset artystów projektantów z całego świata. 

 

 


 

35 LAT SREBRA  

Na 35 jubileusz do Legnicy przybędzie wielu artystów z Polski i zagranicy. Galeria Sztuki przygotowuje na tę rocznicę ponad 20 wydarzeń, w tym, m.in.: wystawy indywidualne uznanych na świecie twórców biżuterii artystycznej (będzie aż 6 takich prezentacji); biżuteryjne dokonania gdańskiej i łódzkiej ASP, a także prace z ASP w Glasgow; a także 3 kwartety złotnicze: niemiecko-portugalsko-hiszpańsko-słowacki, czeski i rodzimy. Prócz uroczystych (i pełnych humorystycznych akcentów) wernisaży, będzie wiele innych akcji. Zainteresowanych już dziś zapraszamy na koncert, ciekawe projekcje (np. filmu o biżuterii zrealizowanego przez hinduską artystkę z udziałem legniczan) oraz wykłady i dyskusje teoretyków i praktyków.

Szczegółowy program Legnickiego Festiwalu SREBRO 2014 już wkrótce!

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest darmowy.

   

Ważne daty Legnickiego Festiwalu SREBRO:

22 kwietnia – rozpoczęcie festiwalowych wystaw

16-17 maja – wernisaże wystaw z udziałem zagranicznych i polskich artystów, wydarzenia towarzyszące (akcje artystyczne, happeningi, warsztaty dla dzieci i młodzieży, sesja naukowa, koncert) 

2-8 czerwca – ostatni tydzień prezentacji wystaw.


 

 

 

Czy wiesz, że…

W tym roku mija 3 i pół dekady od rozpoczęcia przygody legnickiej Galerii Sztuki ze srebrem i premiery I Ogólnopolskiego Przeglądu Form Złotniczych (1979), który kontynuowany jest do dziś pod nazwą Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej? W tym czasie w Legnicy pokazano ponad sto tys. obiektów współczesnej sztuki złotniczej z 200 krajów!  

 

 

 

 


 

Srebro nadchodzi

W tym roku mija 35 lat od rozpoczęcia legnickiej przygody ze srebrem i premiery I Ogólnopolskiego Przeglądu Form Złotniczych (1979). Poważnie przygotowujemy się się do tej rocznicy. Szykujemy ponad 20 wydarzeń (wystawy, pokazy i akcje artystyczne, sesja, promocje publikacji, happeningi). Oczywiście najważniejszym z nich jest 23. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej KLASYKA. Zaprosiliśmy też jurorów wszystkich dotychczasowych Konkursów i większość z nich będzie obecna w Legnicy oraz na wystawie Birthday Party II.

W ramach cyklu „Sylwetki Twórców” zaprezentują się: Theo Smeets (Niemcy), Stephen Bottomley (Wlk. Brytania), Daniela Boieri (Włochy), Katharína Siposová (Słowacja), a także rodacy: Giedymin Jabłoński i Antek Zaremski. Wystawa „Srebrne Szkoły” pokaże biżuteryjne dokonania gdańskiej i łódzkiej ASP, a także prace z Akademii Sztuk Pięknych (Wydział Biżuterii Złotnictwa) z Glasgow, Szkocja.

W pozacyklicznych prezentacjach obejrzymy m.in.: aż 3 kwartety: niemiecko-portugalsko-hiszpańsko-słowacki Plateaus Group (Katharina Dettar, Patricia Domingues, Edu Tarin, Barbora Dzuráková); czeski 4D (Alena Hesounová, Karla Olšáková, Kateřina Řezáčová, Lucie Houdková) i polski AU+ (M. Bogusław, B. Chmielewski, F. Jackowski, M. Wysocki). Ciekawie zapowiadają się wystawa There will be blood barcelońskiej galerii La Basilica oraz projekt Znaczenia i więzi Mah Rany (projektantka i wykładowczyni London Metropolitan University) badający podejście Polaków do biżuterii. A wszystko to w nowym cyklu j-LAB (jewellery laboratory), który poświęcony projektom eksperymentalnym. Jeśli dodać do tego sesję popularnonaukową Granice Sztuki Globalnej, a także plenerowe akcje artystyczne, projekcje filmów i koncerty, znów zapowiada się na prawdziwe święto biżuterii. Szczegółowy program Legnickiego Festiwalu SREBRO 2014 już wkrótce.

 


WYNIKI KONKURSU NA PLAKAT

23. MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU SZTUKI ZŁOTNICZEJ

C L A S S I C

 

Rozstrzygnięto konkurs na plakat 23. Międzynarodowego Konkursu Złotniczego "CLASSIC". Jury oceniło 111 prac przysłanych na konkurs przez 64 autorów z całej Polski. Jury podkreśliło wyjątkowo wysoki poziom nadesłanych prac.

Zwycięzcą konkursu został Nikodem Pręgowski z Torunia. Jury postanowiło wyróżnić dodatkowo dwóch uczestników: Agnieszkę Ignaczak z Poznania oraz Karola Szczepankiewicza ze Stargardu Szczecińskiego. Serdecznie gratulujemy i już teraz zapraszamy na kolejną, przyszłoroczną edycję konkursu.   

 


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału

w 23. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej

w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO 2014

 

          

Termin nadsyłania prac upływa 30 marca 2014 !!!

 

Regulamin i faktura prac do pobrania TUTAJ

 

Nagrody i wyróżnienia w kompetencji Jury:

- Grand Prix                                           10.000 PLN + 1 kg srebra

- II Nagroda                                            5.000 PLN + 1 kg srebra

- Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy      3.000 PLN + 1 kg srebra

- Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy  wyst. indywidualna z katalogiem o wartości 4.500 PLN

- Nagroda Specjalna Organizatorów za odwagę, nowatorstwo, bezkompromisowość bądź dowcip wypowiedzi twórczej           statuetka „Srebrna Ostroga” + 1 kg srebra

 

Nagrody poza kompetencją Jury:

- Nagroda targów INHORGENTA MUNICH - stoisko na targach INHORGENTA MUNICH 2015 o wartości 2000 euro

- Nagroda im. Joachima Sokólskiego ufundowana
przez Fundację Polskiej Sztuki Nowoczesnej - 
1 kg srebra

Nagroda Polskiej Biżuterii - stoisko na Letnich Targach Biżuterii i Zegarków JUBINALE                                                                        w Krakowie w 2015 r.

- Nagroda Polskiej Biżuterii - reklama w katalogu Polskiej Biżuterii w 2015 r.

Wyróżnienie Honorowe Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych - Dyplom i statuetka

- Wyróżnienie Honorowe Dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy - Dyplom 

Przewidziane nagrody dodatkowe.

 

Serdecznie zapraszamy do Legnicy, szczególnie 16 i 17 maja 2014 r.

na kulminację Legnickiego Festiwalu SREBRO.

 

 

dalej do:

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy