4D

Alena Hesounová, Karla Olšáková, Kateřina Řezáčová i Lucie Houdková

 

Wystawa prezentuje prace 4 młodych czeskich artystek, absolwentek Akademii Sztuk Pięknych, Architektury i Projektowania w Pradze, które od kilku lat wystawiają swoje prace na wspólnych wystawach. Obiekty przez nie tworzone prezentują się równie dobrze na ciele jak i samodzielnie. Ich wyraźna struktura zawsze wypływa z określonego źródła inspiracji. Mieszczące się w dłoni obiekty, czekają by je dotknąć – zapraszają do zabawy i bezpośredniej interakcji.

 

 

Inspiracją kolekcji Passiflora Aleny Hesounovej był ruch płatków kwiatów, które otwierają się i ponownie zamykają. Obiekty z jej najnowszej kolekcji noszą rys  medytacyjny. Ich podstawą jest pocięta na kawałki blacha, z której tworzy trójwymiarowe, subtelnie asymetryczne obiekty.

 

 

  

Biżuteria Kateřiny Řezáčovej graniczy z poezją i jest otwarta na wszystkie  zmysły: jej warstwy wyrażają  rozprzestrzenianie się dźwięku oraz dynamikę kompozycji muzycznej lub ludzkiego głosu. Kolekcja Layva uwzględnienia elementy ruchu. Obiekty złożone są z luźno do siebie dopasowanych i powiązanych sznurkami elementów. W zależności od upodobania można je ściągnąć lub poluzować, przez co sprawiają wrażenie żywej istoty.

 

 

  

Karla Olšáková buduje kompozycje, których ruch jest pochodną ruchu ciała osoby, która je nosi. Tworzy też konstrukcje kinetyczne w samym swoim zamyśle. Jej biżuteria, która wydaje się być złożona z ułożonych w logicznym porządku powtarzalnych elementów, nabiera irracjonalnego wymiaru poprzez zmienność swego wyglądu. W kolekcji Nowy Oddech Karla uwypukla napięcie pomiędzy zewnętrzną i wewnętrzną stroną obiektu, ukazuje powiązania między tym co widzialne i tym, co ukryte.

 

 

  

Lucie Houdková jest zafascynowaną poszukiwaniem podstawowych struktur życia i ich estetyzacją. W kolekcji Bondage dominują odlane w syntetycznej gumie, rozrośnięte, wybrzuszone formy, ciasno powiązane pasmami. Elektryzujący efekt całości i jej surrealistyczny ton potęgują luźno zwisające końce nici.

 

Termin: 22.04 – 31.05

Miejsce prezentacji: Galeria Satyrykon, Rynek 36

Ekspozycja: 22.04 – 31.05, wt. – pt., godz. 11.00-18.00, sob., godz. 10.00-14.00. 

 

 

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy