Znaczenia i więzi

 

Jesteśmy naszymi historiami...

 

Wystawa prezentuje fotografie i film dokumentalny autorstwa Man Rany brytyjskiej artystki, złotniczki, pedagog i kuratorki. Mieszkająca w Londynie i związana z London Metropolitan University artystka od lat realizuje w różnych krajach swój projekt artystyczno-badawczy „Meanings and Attachments” (Znaczenia i więzi). 

 

 

Założeniem projektu jest zbadanie stosunku ludzi do biżuterii. Artystka zaprasza różne osoby, wywodzące się z różnych grup społecznych, różnych płci i w różnym wieku, by opowiedziały o swojej biżuterii, o tym jakie uczucia czy wspomnienia są z nią związane, jaką ma dla nich wartość, co oznacza. Artystka fotografuje te osoby, zbiera spisane wypowiedzi, niektóre z nich wraz z fotografiami publikuje. 

 

 

Projekt „Meanings and Attachments” realizowany był m.in. w Estonii, Hiszpanii, Portugali i Australii. Pokazuje jakie znaczenie ma współcześnie w naszym życiu posiadanie, dawanie i noszenie biżuterii. Bada i ilustruje koncepcję, że na wybór i noszenie konkretnej biżuterii nie zawsze ma wpływ jej wartość materialna czy estetyczną, że z jej zróżnicowaniem kolorów, kształtów i rozmiarów często jest odbiciem charakteru i osobowości danego człowieka.

 

 

Zdjęcia prezentowane na wystawie, są wynikiem działań przeprowadzonych przez autorkę w dniach 27 marca br. w Legnicy. Są fotograficznym i pisemnym raportem o mieszkańcach Legnicy i ich biżuterii.

 

Termin: 16.05 – 4.06

Miejsce prezentacji: Galeria Ring, Rynek 12

Ekspozycja: 16.05 – 4.06, wt. – nd., godz. 11.00-18.00.

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy