Sur o no Sur

 

Sur o no Sur to projekt realizowany wspólnie przez Evę Burton i Mercedes Rodrigo, prezentujący prace czternastu argentyńskich artystów. Wśród nich znaleźli się: Ana Weisz, Cecilia Hecker, Eva Burton, Elisa Gulminelli, Gabriela Cohn, Gastón Rois, Iacov Azubel, Jorge Castañón, Lucia Mishquila Brichta, Maria Carelli, Mercedes Castro Corbat, Patricia Rodriguez, Rodrigo Acosta i Sabina Tiemroth.

Projekt został zaprezentowany po raz pierwszy w październiku 2014 podczas The Jewellery Week w Barcelonie, w Siesta Gallery, której dyrektorem jest Mercedes Rodrigo. Był on również prezentowany w Galería Silvestre w Tarragonie w Hiszpanii.

 

 

Lucia Mishquila Brichta

 

Budząc się po nieprzespanej nocy, oglądając zdjęcia prac pokazanych na wystawie, czytając książki na chybił trafił i pamiętająć... Wszystko powraca wraz z tekstem pisarza Marcela Matheya. Mówi on, że kiedy znajdzie piękne miejsce, wpatruje się w nie, by rozróżnić jego poszczególne elementy, lub patrząc na dom stara się obserwować ludzi, którzy w nim mieszkają. Jest to niemal dokładne streszczenie wystawy, która odbyła się w Galería Siesta w Barcelonie, by przybliżyć nam, w ramach Barcelona Jewelry Week, argentyńską biżuterię.

Artyści ukazują swoje „południa” pełne pejzaży, zakątków prowokujących do refleksji, miejsc zamieszkanych, miejsc których granice rozmywają się przez łączenie opowieści i półkul uczuciem trudnym do zdefiniowania.

 

Guigi Kohon, Buenos Aires, wrzesień 2014

 

 

Eva Burton

 

Maria Carelli

 

Jorge Castañón

 

Gabriela Cohn

 

Mercedes Castro Corbat

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy