Jeemin Jamie Chung

 

"Poruszenie"

 

"Spędzając dzieciństwo w wielu miejscach, wśród wielu kultur, stale poznając i żegnając się z ludźmi, odnalazłam w przyrodzie swoją strefę komfortu.

Tworząc artystyczną biżuterię wyrażam przyrodę, a szczególnie formę i zmiany strukturalne, jakim podlegają rosnące rośliny.

Aby wyrazić cechy tego wzrostu używam ruchomych struktur, które wpisuję w powtarzające się, symetryczne formy, mające odzwierciedlać anatomię rośliny.

Ruch wspomnianych elementów tworzę za pomocą napięcia i grawitacji".


                                                                                                                                                                                                                                                              Jeemin Chung

 

 

 

BIO:

Absolwentka Uniwersytetu Kookmin, Wydziału Projektu, Metaloplastyki oraz Biżuterii w Seulu. Uczelnie ukończyła w 2010 r. z tytułem magistra. W l. 2004/05 uczestniczyła w programie wymiany studentów na Uniwersytecie Sheffield Hallam w Anglii, na Wydziale Metaloplastyki i Biżuterii. W l. 2005-2012 prace artystki prezentowane były na grupowych wystawach na całym świecie między innymi we Francji, Japonii, Korei czy Anglii. Prace stworzone przez Jeemin Chung można było oglądać również podczas indywidualnych wystaw w Korei w l. 2009-2012. Na rynku światowym ukazały się także publikacje prezentujące jej kunszt artystyczny, między innymi "500 Wedding Rings", Marthe Le Van, Lark Brooks, NY, U.S.A, 2007. 

 
 

 

 

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy