Srebrne Szkoły: Strasburg

 

HEAR Wyższa Szkoła Sztuki nad Renem, Strasburg Francja.

 

 

Artystyczne podejście do treści i formatu

 
 
 
Wydział Sztuka Przedmiotu zorientowany jest na edukację w zakresie sztuki współczsnej i obejmuje pracownie : Ceramiki, Szkła, Biżuterii, Metalu, Papieru, Książek i Wyrobów z drewna. Niektóre z nich mają swój początek w 1892 r. w Szkole Sztuki Dekoracyjnej w Strasburgu. Pojęcie przedmiotu – blisko związane z dziedziną rzeźby - w swoim obecnym kształcie zawartym w działaniach od akcji po instalację wykracza poza książkę artystyczną czy biżuterię. Poprzez użycie różnorodnych materiałów oraz wysoki poziom praktycznych umiejętności, studenci odkrywają niespodziewane formy i środki wyrazu oraz rozwijają nowe estetyczne postawy. 
 
 

Prof. Sophie Hanagarth

 

 

Prof. Florence Lechmann 

 
 
 
Mimo że studenci związani są ze swoim wybranym kierunkiem, niektóre moduły nauczania są wspólne dla wszystkich kierunków.  Co wiecej,  inne specjalizacje: sztuka, projektowanie oraz komunikacja współpracują z tymi kierunkami, które dzięki temu stają się miejscem owocnych spotkań interdyscyplinarnych. Przez cały okres studiów studenci korzystają z  różnych form nauczania: szkoleń technicznych, kursów teoretycznych, językowych, zajęć indywidualnych, konferencji, warsztatów badawczych, seminariów i warsztatów...Grupową prezentację, otwartą dla wszystkich zainteresowanych, można oglądać w każdy czwartek. (facebook.com/lexpodujeudi)

 

Ancelin Camille

 

 

Pracownia Biżuterii

 
Pojmowanie biżuterii jako dziedziny sztuki otwartej na eksperymenty jest cechą charakterystyczną francuskich szkół artystycznych. Kierunek Biżuterii w HEAR, mający swoje korzenie w wydziale złotniczym,  sytuuje się na pograniczu współczesnej sztuki i wzornictwa. Jest to miejsce gdzie nabywa się umiejętności technicznych i je wykorzystuje, miejsce gdzie powstają nowe idee związane z wewnętrznymi właściwościami klejnotów i złożoną ewolucją zjawiska zdobienia ciała. Studenci rozwijają osobistą wizję odnośnie danego tematu stosując różnorodne materiały i praktyczne umiejętności. Bez względu na to, czy klejnot jest atrybutem władzy czy zwykłym przedmiotem artystycznym, zawsze pozostaje on małą strefą materialności, zaś biżuteria jest sztuką do noszenia umieszczaną na ciele. (facebook.com/HEARbijou)
 
 

Chevance Marine

 

 

 

H_a_u_t_e_ _éc_o_l_e_ _d_e_s_ _a_r_t_s_ _d_u_ _R_h_i_n_ _S_t_r_a_s_b_o_u_r_g_–M_u_l_h_o_u_s_e_ _(_F_r_a_n_c_e_)

 

Jako instytucja publiczna HEAR ma rangę szkoły wyższej prowadzącej kursy licencjackie oraz magisterskie z zakresu sztuk wizualnych (sztuka, sztuka przedmiotu, komunikacja graficzna, projektowanie, projektowanie informacji, ilustracja, scenografia) oraz muzyki ( klasyczna, starożytna i współczesna, jazz i improwizacja). W swoich placówkach w Miluzie i Strasburgu HEAR przygotowuje studentów do roli autonomicznych twórców, autorów i muzyków zdolnych do tworzenia i interpretowania języków sztuki. Aby zachęcić studentów do zdobywania międzynarodowego doświadczenia HEAR rozwinął partnerstwo z 80 instytucjami w 30 krajach, m.in. Afryce Południowej, Niemczech, Austrii, Belgii, Brazylii, Kanadzie, Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Norwegii, Holandii, Meksyku, Zjednoczonym Królestwie, Szwajcarii. HEAR powstał w 2011r. na skutek fuzji trzech szkół: École supérieure des arts décoratifs of Strasbourg (Szkoła Wyższa Sztuk Zdobniczych w Strasburgu), École Supérieure d’Art (Wyższa Szkoła Artystyczna) w Miluzie i Wydziału Muzyki Konserwatorium  w Strasburgu.

 
Dowiedz się więcej o naszych absolwentach na http://diplomes.hear.fr www.hear.fr
Pod patronatem francuskiego Ministerstwa Kultury i Komunikacji
 
 

Lagnier Bluenn

 

 

Preira Cannelle

 

 

Ramon Laurianne

 

 

Wallentin Jamila

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy