S. Gackowska i F. Sala

 

Sara Gackowska i Federica Sala „MERGING

Miejsce: LCK, ul. Chojnowska 2

Wystawa czynna do: 11 czerwca 2017 r.

 

Szkło i kamienie są badane przez dwa różne głosy, aby w końcu stać się jednym. Materiały są kształtowane i zmieniane, aby zmylić odbiorcę. Scalanie pomysłów, miejsc, materiałów, pojęć, umysłów, myśli i biżuterii. Razem. Prawdziwy biżuteryjny koncert dwóch stron tego, co wydaje się być jedną duszą. Ale nie jest. Sara Gackowska i Federica Sala współpracują po raz pierwszy. Na tej wystawie prezentują prace pochodzące z najnowszych kolekcji każdej z nich oraz prace będące owocami ich współpracy, powstałe w wyniku scalającego eksperymentu.

 

Federica Sala

 

 

Federica Sala

Ur. w 1986 r. we Włoszech. Mieszka i pracuje w Mediolanie.

Absolwentka studiów magisterskich w zakresie Biżuterii Współczesnej i Ozdób Ciała w ALCHIMII we Florencji (2015) pod kierunkiem meksykańskiego artysty-złotnika Jorge Manilli oraz studiów II stopnia w zakresie Projektowania Ubioru na Politechnice w Mediolanie (2011) pod kierunkiem włoskiej antropolożki Eleonory Fiorani i włoskiego artysty Giorgio Vigny. W latach 2010-12 była asystentką Giorgio Vigny. Jej prace prezentowane były m.in. w Mad Museum w Nowym Jorku, podczas Amerykańskiego Weekendu Szkła, w Towarzystwie Sztuki i Rzemiosła w Bostonie, w SOFA w Chicago oraz Praskim Muzeum ZIBA. Jej ostatnia praca „Prawdziwe kłamstwa” zdobyła nagrodę podczas Marzee International Graduated Prize 2016.

 

Sara Gackowska

 

 

Sara Gackowska

Ur. w 1987 r. w Polsce. Mieszka i pracuje w Międzychodzie.

W 2013 r. uzyskała stopień magistra w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ukończyła również studia w zakresie biżuterii artystycznej na Uniwersytecie Nauk Stosowanych Saimaa w Finlandii oraz studia licencjackie w Instytucie Projektowania Uniwersytetu Technologicznego w Koszalinie. Od 2009 r. bierze udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych w Europie, Ameryce, Azji i Kanadzie. Jej niekonwencjonalne i zaskakujące rozwiązania zostały docenione na arenie międzynarodowej, jest laureatką nagród: Mari Funaki Award 2014, Grand Prix w konkursie Amberif Design Award 2012, II Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego w 23. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej BUNT 2013 oraz podczas Schmuck 2017. Stypendystka programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska 2017. Jej prace znajdują się w Międzynarodowej Kolekcji Współczesnej Sztuki Złotniczej oraz w kolekcji Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy