Srebrne Szkoły - Belgia

 

  

Institut Jeanne Toussaint – Parure & Bijouterie, Bruksela, Belgia

Miejsce: Legnickie Centrum Kultury, ul. Chojnowska 2

Wystawa czynna do: 11 czerwca 2017 r.

 

,,Institut Jeanne Toussaint – Parure & Bijouterie’’ jest jedną z najstarszych jubilerskich szkół w Brukseli. Założony w 1894 przez Brukselską Izbę Jubilerską, instytut stał się później oficjalną szkołą publiczną należącą do ,,Ville de Bruxelles’’. W roku 2012 zmieniono nazwę instytutu na ,,Jeanne Toussaint’’ – imię belgijskiej artystki będącej dyrektorem artystycznym w Maison Cartier od lat 30. do 50. XX wieku. Była odpowiedzialna za estetykę Cartiera oraz, co bardziej znaczące, za cykl o zwierzętach, takich jak dobrze znana Pantera .

 

 

,,Institut Jeanne Toussaint – Parure & Bijouterie’’ mieści się w historycznym budynku w stylu Art  Déco obok Arts & Métiers Campus w centrum Brukseli.

Instytut oferuje szeroką gamę specjalistycznych szkoleń dla swoich studentów. Proponujemy różnorodne szkolenia oparte na umiejętnościach rzemieślniczych takich jak jubilerstwo czy obróbka skóry oraz zawodowe umiejętności z zakresu sztuk pięknych. Szkolenia są przeznaczone dla dorosłych.

 

Szkolenia jubilerskie są najbardziej kompleksowymi kursami instytutu. Oferujemy 6 różnych specjalizacji jubilerskich, każda z nich zakończona dyplomem uznawanym w wielu krajach świata.

Uczymy naszych studentów najlepszych umiejętności pozwalających na zostanie zawodowym jubilerem w wyniku tak kształcenia  praktycznego jak i nauczania teoretycznych podstaw zawodu. Co więcej, naszym celem jest pobudzenie kreatywności naszych studentów dzięki eksperymentom i otwartym projektom.                         

                                                                                                                            

 

Nasi nauczyciele są wykwalifikowanymi ekspertami w dziedzinie jubilerstwa, pozostającymi w stałym kontakcie ze studentami  i  służącymi im swoim doświadczeniem i wiedzą.

Co więcej, nasze 6 specjalizacji jest połączone, zapewniając tym samym kompletne zawodowe szkolenie naszym studentom. Do tych specjalizacji należą: jubilerstwo klasyczne, jubilerstwo współczesne, obróbka kamieni jubilerskich (szlifierka), odlewnictwo, emaliowanie, projektowanie biżuterii i projektowanie wspomagane komputerowo.

 

 

Mimo że większość prezentowanej biżuterii została stworzona przez absolwentów wydziałów jubilerstwa klasycznego i współczesnego, na wystawie znajdziemy też prace zawierające elementy typowe dla innych specjalności jak  emaliowanie i obróbka kamieni jubilerskich.

 

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy