Srebrne Szkoły - Bułgaria

  

Wydział Metalu, Narodowa Akademia Sztuk Pięknych, Sofia, Bułgaria

Miejsce: Legnickie Centrum Kultury, ul. Chojnowska 2

 

Narodowa Akademia Sztuk Pięknych jest instytucją edukacyjną ze 120-letnią historią. Zajmuje się wyższą edukacją na stopień licencjacki, magisterski oraz doktorancki w zakresie sztuk pięknych i użytkowych. Aby zachęcić studentów do zdobywania międzynarodowego doświadczenia, Narodowa Akademia Sztuk Pięknych współpracuje z instytucjami szkolnictwa wyższego z zagranicy. Program Erasmus obejmuje obustronną współpracę z państwami Północnej, Środkowej i Południowej Europy.

 

Wydział Metalu jest częścią Narodowej Akademii Sztuk Pięknych / Wydziału Sztuk Użytkowych od 25 lat. Podczas studiów licencjackich, studenci są kształceni we wszystkich aspektach swojej specjalności. Celem programu nauczania jest przedstawienie studentom właściwości metali oraz możliwości ich wykorzystania w różnych technikach i technologiach przy tworzeniu dzieł sztuki – od miniatur do form monumentalnych. Studia obejmują również rysunek, rzeźbę, historię sztuki, anatomię, perspektywę, zachowanie porządku w przestrzeni, architekturę i inne. Studenci mogą wybrać jeden z czterech kierunków na kursach magisterskich.                   

 

 

 

Pracownią jubilerską zarządza profesor Dimitar Delchev. Proces nauczania skupia się na rozwoju kreatywnym i intelektualnym w bezpośrednim odniesieniu do umiejętności technicznych. Studenci są wdrażani w podstawowe pojęcia, przedmioty i zadania związane z kompozycją, a także zapoznają się z metodami wizualizacji projektu oraz technikami i technologiami realizacji materiału. Kursy w Pracowni jubilerskiej obejmują kompozycję, praktyczne i eksperymentalne zadania.                              Celem studiów jest kształcenie niezależnych oraz wysoko wykwalifikowanych w każdym aspekcie swojej pracy autorów.

 

 

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy