ASTONISH ŚWIĘTA SKAŁA 

 

ASTONISH to grupa artystek i badaczek zafascynowanych tworzeniem i projektowaniem nowoczesnej biżuterii i obiektów. Same o sobie mówią: grupa świeżych, młodych artystek z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Trier, Campus Idar-Oberstein, Departamentu Kamieni Szlachetnych i Biżuterii, tworzących biżuterię, które pragną pokazać swoje bardzo różne podejścia do kamieni szlachetnych. Funkcjonują jako kolektyw od 2015 roku. Punktem wyjścia była ich wspólna fascynacja kamieniami – nie tylko szlachetnymi. Każda z nich na swój własny sposób zmagała się z tym unikalnym materiałem. Fascynacja ta napędzała wszystkie działania twórcze tych młodych artystek, również te, które zaowocowały prezentowaną tu wystawą o znamiennym tytule Święta skała (ang. Holy Rock).

 

Grupa jest otwarta na zmiany. Członkinie się zmieniają, przychodzą nowe osoby, inne odchodzą, więc artystki zawsze są w ruchu, co odświeża ich pomysły i prowadzi do nowych projektów. Również w przyszłości mają nadzieję na współpracę z innymi kolektywami i twórcami. Obecnie grupę tworzą: Gabriela Cohn i Eva Burton z Argentyny, Sharareh Aghei z Iranu, Helen Habtay o pochodzeniu erytrejskim, Pia Groh i Stephie Morawetz z Austrii oraz Julia Obermaier z Niemiec. Nic dziwnego, że organizują działania projektu ASTONISH w międzynarodowym stylu: z Niemiec, Izraela i Hiszpanii. Są barwną i żywą grupą, organizującą swoje działania w oparciu o wspólny cel: tworzyć, prezentować i dzielić się współczesną biżuterią.

Święta skała.

Dziecko żywiołów.

Łączysz nas z przeszłością i naszymi wspomnieniami. Dajesz nam ciszę i spokój. Zahipnotyzowani, patrzymy na ciebie, kiedy odkrywamy twoje wewnętrzne światy. Zrodzena z czasu i sił natury, jesteś wieczna i stanowisz materiał naszej twórczości.

Każda skała jest w istocie święta. Od kamieni jako cichych obserwatorów czerpiemy cenne doświadczenia, komunikujemy się poprzez nasza twórczość. Poznaj siedem artystek z ASTONISH, po raz pierwszy prezentujące swoje prace podczas Legnickiego Festiwalu SREBRO, i złóż hołd "świętej skale" w tobie i we mnie.

Świętujmy razem Kamienie i Klejnoty.

 

Astonish

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy