AU+ 

Proces 364 spełnienie

 

Już po raz ósmy grupa Au+ zaprezentuje się w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO.

Au + To przestrzeń, która łączy czterech twórców: Marcina Bogusława, Bartosza Chmielewskiego, Filipa Jackowskiego, Michała Wysockiego absolwentów Katedry Biżuterii na ASP w Łodzi.(…) Pomysł na założenie "złotej" grupy - przestrzeni Au+ wyniknął sam, z chęci kontynuowania znajomości oraz potrzeby podzielenia się tematami naszych dyskusji i przeżyć z odbiorcami za pomocą najlepszego dla nas środka wyrazu czyli biżuterii.

Grupa AU+

  

Marcin Bogusław

Ur. w 1982 r. w Warszawie. Złotnictwem zajmuje się od 2005 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Biżuterii (2008). Mieszka i pracuje w Warszawie. Od zawsze interesowały go małe formy i miniatury. Swoje projekty realizuje w metalach szlachetnych (srebro, złoto). Czasami sięga po bursztyn. Inspiruje go miasto: maszyny, elementy budynków, części które spajają miasto w całość. Wykorzystuje w pracach własne rozwiązania techniczne, dba o nowoczesność wzorów.

 Marcinł Bogusław

Bartosz Chmielewski

Ur. w 1983 r. w Warszawie. Mieszka i pracuje w Warszawie. Złotnictwem zajmuje się od 2002 r. W 2005 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Biżuterii, tytuł magistra w 2008 r. W swojej biżuterii wykorzystuje plastyczność pancerzy chitynowych owadów, tworząc nietypowe i odważne formy.

Bartosz Maria Chmielewski, Brooch for 3 seconds

Filip Jackowski

Ur. w 1980 r. w Białymstoku. Mieszka i tworzy na Podlasiu, z którym jest silnie związany. W 2005 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Biżuterii. Chcąc być blisko natury, postawił na gospodarkę ekologiczną, którą wraz z żoną uprawia z zamiłowaniem. W biżuterii najczęściej korzysta z techniki odlewu stali, tytanu, meteorytu, srebra i złota. Jego kluczową zasadą  jest niepowtarzalność wzoru.

Filip Jackowski, Enchanted in time

Michał Wysocki

Ur. w 1973 r. w Warszawie. Złotnictwem zajmuje się od 1992 roku. W 2005 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Biżuterii, tytuł magistra uzyskał w 2012 r. Obecnie mieszka i tworzy w Wołominie, oczarowany techniką cyfrową, tworzy w programach 3d a same prace wykonywane są zarówno w typowych materiałach i technikach złotniczych, jak i w materiałach i technologiach incydentalnie stosowanych w pracowniach złotniczych. Proste formy i perfekcja wykonania to cechy na które twórca szczególnie zwraca uwagę.

Michał Wysocki, Shadow of the ring

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy