Dialogue Collective 

 

Dialogue Collective - WYJŚCIE 

Prezentowana wystawa jest twórczą reakcją artystów z Dialogue Collective na wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej – stąd tytuł prezentacji. Artyści zapraszają odbiorców na nieco karkołomną wycieczkę po tymczasowej ambasadzie Temporarii – niezależnego państwa fikcyjnego mikro-narodu.

W Temporarii zarówno obywatele, jak i turyści są zachęcani do patrzenia w przyszłość, w górę i na zewnątrz z osobliwą intensywnością, aby spojrzeć na to, co przeoczone, dojrzeć poprzednio niewidziane i przekroczyć granice, które wcześniej były nieprzekraczalne.

Witamy w niezależnym mikro-Narodzie Temporaria Dialogue Collective.

Bez stałej siedziby, bez granic i bez korzeni, Temporaria to mikro-naród, bez politycznego przyporządkowania. Nie patrząc ani w lewo, ani w prawo, ani do tyłu, ani do wewnątrz, a zwłaszcza nie z góry, międzynarodowi twórcy biżuterii z Dialague Collective zawyrokowali, że potrzebne są inne poglądy i kierunki.

W tym celu Dialogue Collective zaprasza do odwiedzenia tymczasowej Ambasady Temporarii na drugim etapie Wielkiej Wycieczki, do podziwiania klejnotów stanowych, do rozkoszowania się lekkim absurdem i wędrówki poprzez metafizykę. Delektuj się wytchnieniem od czerwonych twarzy, dziwnie ufryzowanych, w spiczastych pantoflach, bezczelnie napuszonych, sparaliżowanych polityków, jednocześnie angażując się w reakcję Dialogue Collective na WYJŚCIE.

Dialogue Collective

 

Jo Mc Allister

Biografia grupy

Dialogue Collective została założona przez londyńską grupę artystów z doświadczeniem w projektowaniu biżuterii i złotnictwie. Kolektyw przedstawił dotychczas 20 wydarzeń.

                                        Isabelle Busnel                                                                           Petra Bishai

 

                                           Velvet Har                                                                            Maud Traon

W każdym wydarzeniu bierze udział zmieniająca się grupa artystów wraz z zaproszonymi gośćmi, w różny sposób związanymi z London Metropolitan University, znanym też jako The Cass.

Emily Kidson

Ich zadaniem jest opracowywanie różnych i interesujących sposobów tworzenia i prezentowania biżuterii i wyrobów ze srebra poprzez wspólne tworzenie i dyskusję. Ich celem jest wypracowanie sposobów przybliżania współczesnej biżuterii i obiektów szerszej publiczności.

                                      Annelisse Pfeifer                                                           Timothy Information Limited 

                                           Anet Wrobel                                                                        Maarit Liukonen 

 

Uczestnicy:

Petra Bishai Timothy Information Limited
Isabelle Busnel Maarit Liukkonen
Ellie Corp Jo McAllister
Jo Garner Annelisse Pfeifer
Velvet Hart Maud Traon
Emily Kidson SORCA
Victoria King Anet Wrobel

dialoguecollective@hotmail.co.uk

 

http://www.dialoguecollective.co.uk

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy