SREBRO I PAPIER 

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS BIŻUTERII ARTYSTYCZNEJ PREZENTACJE 2017

SREBRO & PAPIER

 

Prezentacje są ogólnopolskim konkursem biżuterii artystycznej. Od 2001 do 2016 roku Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych współorganizowało konkurs z Międzynarodowym Centrum Targowym. Od 2017 roku nowym współorganizatorem przedsięwzięcia stało się Muzeum Sztuki Złotniczej, Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. I to właśnie w tym prestiżowym miejscu odbył się wernisaż wystawy konkursowej oraz ogłoszenie wyników. Prezentacje są wydarzeniem artystycznym, które na stałe wpisało się w kalendarz wystaw i konkursów w naszym kraju. Co roku w konkursie bierze udział kilkudziesięciu twórców z całej Polski.

Jan Suchodolski, Hopea


1Ty Tym razem temat konkursu to: Srebro i Papier. To bardzo plastyczne surowce. Dają wiele możliwości wyrazu.

Michał Fatyga, Żużycie zestaw pierścieni

 

STFZ- Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych to jedyne stowarzyszenie w Polsce skupiające najlepszych polskich projektantów biżuterii. Powstało w 1991 roku i obecnie liczy 165 członków. Celem Stowarzyszenia jest promocja współczesnego polskiego wzornictwa, biżuterii autorskiej w kraju i za granicą oraz zapewnienie członkom STFZ szerokiego dostępu do informacji branżowych, sieci kontaktów i aktualnych oraz archiwalnych materiałów branżowych.

Beata Ciesielska, Brosze z katalogu
 

STFZ organizuje konkursy, wystawy, plenery oraz udziela się w podobnych imprezach za granicą.

STFZ to marka najwyższej jakości polskiego wzornictwa.

 Maja Woźniak

 

ZWYCIĘZCY KONKURSU PREZENTACJE 2017

I Nagroda Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym oraz Wyróżnienie firmy Walcownia Metali „Grako” za harmonijne połączenie inspirowane naturą, perfekcję formy i połączenie srebra z papierem otrzymuje Aleksandra Rybak za pracę „Czerw”.

Nagroda Prezesa STFZ oraz Wyróżnienie firmy Hopea za naturalne połączenie papieru ze srebrem i głębokie odniesienie kulturowe otrzymuje Jan Suchodolski.

Nagroda Dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy oraz Wyróżnienie firmy Rodent za zbudowanie zestawu połączonego anegdotą użytkowania oraz zwariantowanie form nałożonych na kwadratową szynę otrzymuje Andrzej Jacyszyn za pracę „Dzienny komplet pierścionkowy”.

Nagroda „Otwartego Krzemienia” Galerii Otwartej w Sandomierzu oraz Nagroda Międzynarodowych Targów Gdańskich za lekkość i finezję elementu głównego oraz za uwolnienie wyobraźni odbiorców otrzymuje Marcin Tymiński.

Nagroda Specjalna Marszałka Województwa Lubelskiego za zintegrowanie cienia w przemyślaną formę oraz uzyskanie efektu twardości z nietrwałego materiału otrzymuje Beata Ciesielska.

Nagroda Specjalna Sekretarz Województwa Lubelskiego za precyzję wykonania i wyrafinowaną multiplikację koła otrzymuje Anna Betley za pracę „Myśli”.

Wyróżnienie firmy Jasper za wizualne i dźwiękowe odniesienie do natury otrzymuje Katarzyna Krasuska.

 

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy